KONST / Litografier / Färglitografi 11808031
nr 1180 8031
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Komposition, signerad, numrerad 24/46, bladets mått: 62x45
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:27:34
30/4 15:42:11
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson